Jeden z hlediska počasí nejistých víkendů (3.-5.11.) podzimu nabídl příležitost navštívit na delší čas naše hlavní město – Prahu. Celkem 15 kluků vyrazilo s Komárem a se mnou do ulic velkoměsta. Místo k pobytu nám nabídli skauti z Vinohrad, konkrétně legendární klubovna pražské Foglarovy „Dvojky“. Odtud jsme vyráželi k plánovaným cílům.

 

 V sobotu nás čekal skutečný velký okruh, který započal cestou na nedaleký Vyšehrad – konkrétně k hrobu zakladatele českého skautingu Antonína Benjamina Svojsíka. Zde se k nám přidal i náš starší člen – Pim. Chladné ale klidné počasí nám umožnilo krásně si užít exteriéry Prahy. Následně nás metro převezlo blíže k Letné, kde nás čekalo Národní technické muzeum plné letadel, vlaků, automobilů a dalších výdobytků techniky. Oběd jsme strávili v parku Letná nad centrem města. Po průchodu samotným centrem (Staroměstské náměstí, Václavské náměstí) jsme zamířili směrem k Muzeu Police ČR. Tím nás provedl bývalý policista a zkušený pracovník s mládeží, který zaujal každým slovem. Všichni jsme si prošli historií policejní techniky i nejslavnějšími případy kriminalistiky. Večer nás pak do říše snů doprovodil Mach a Šebestová.

 

Neděle byla věnována cestě na nádraží, které jsme však nevzali přímým útokem, ale prohlédli jsme si ještě Vítkov s monumentálním sousoším Jana Žižky z Trocnova. Svačina a procházka směrem k vlaku ukončili naše dlouhé putování. Víkendovka byla v mnoha ohledech náročná a město unavuje nohy více než les, nicméně snad se s odstupem času bude na ty chvíle vzpomínat jen v dobrém 🙂

Comments are closed.

Post Navigation