Náš letošní tábor se po delší době vrátil do oblasti Lužických hor – do Radvance. Naše střediskové tábořiště se nachází v malebném koutě pod krásnými skalami. Slunná louka nabízela krásné prostředí pro naše táboření v klasických podsadových stanech.

Celým táborem nás provázel příběh několika trosečníků inspirovaný skvělou knihou Julese Vernea „Tajuplný ostrov“. Skautské tábornictví má k trosečnictví v něčem docela blízko, takže se kluci po celou dobu potýkali s úskalími života v přírodě, učili se vynalézavosti a odvaze. Díky menšímu počtu táborníků jsme přistoupili k rozdělení všech do čtyř družin napříč věkovými kategoriemi, takže se někteří ze starších skautů dostali poprvé do role rádců a podrádců. V těchto rolích se poté osvědčili. Každý den byl protkán jedním trosečnickým úkolem, od kterého se pak odvozoval denní program a večer docházelo k vyhodnocení výsledků jejich snažení.

Zvláštní součástí našeho tábora byla v prvním týdnu větší skupina starších činovníků, kteří přijeli na tábor i se svými dětmi na delší dobu. Vytvořili zvláštní „družinku“ doplňující kolorit táborového ruchu. Tím se věkové rozpětí našeho tábora rozkročilo mezi 3 roky a 75 let. Je třeba přiznat, že letošní tábor vynikal vskutku velmi pevným kolektivním duchem, který se vytvoří snad opravdu jen na pustém ostrově.

Krásné počasí nás provázelo celý tábor s výjimkou posledního dne. I to se promítlo  na dobré náladě a skvělých zážitcích plných her, skautských dovedností i osobního růstu kluků. Čas na jedné straně jako by se zastavil, na straně druhé utekl jako voda. I takový je život na táboře…

 

 

 

Comments are closed.

Post Navigation