Po stopách bitvy u Jičína v roce 1866 Mety, 18.12.20218.2.2022 Předvánoční čas jsme si zpestřili oddílovou výpravou do oblasti, která byla v historii poznamenána bitvou u Jičína v roce 1866 v rámci prusko-rakouské války. Bitva, která se odehrála 29. června roku 1866. K transportu jsme využili národního dopravce ČD a vystopili v Jinolicích. Pod taktovkou Bubly jsme se vydali k blízkému rybníku Vražda, nejmenšímu ze 3 tzv. Jinolických rybníků, kde nás seznámil s temným původem jeho jména. Hned nad rybníkem vraždou jsme zdolali vrch Brada, na kterém se nachází Rumcajsova jeskyně a ruiny hradu Brada . Z vrcholu byl velmi pěkný výhled na celé bojiště bitvy. Z původního plánu přímé cesty přes pole k nedalekému Ossariu sešlo, takže pěkně oklikou kolem hospody U Rumcajse podél jednoho z přítoků Kbelnického potoka. I tak jsme se blátu nevyhnuli. Návštěva Ossaria však stála za to. Snad největší radost ale účastníkům výpravy udělala návštěva dětského hřiště v Kbelnici. Užili si to všichni. Omrkli jsme ruiny bývalého Bílého mlýna a kolem Čeřovky rázovali na jičínské náměstí, kde nám Bubla příběh bitva z r. 1866 dovyprávěl. Po občerstvení trdleníky a kávičkou jsme se vláčkem zase vrátili zpět. Akce 1866bublaJičínJinoliceOddílovkavýprava
Dočasné omezení činnosti Junáka 10.3.2020 Z rozhodnutí starosty Junáka a vůdce střediska Štika Turnov, vzhledem k vývoji epidemie koronaviru a v souvislosti s mimořádným opatřením Vlády ČR ze dne 10.3.2020, je od středy 11. 3. 2020 do odvolání přerušena veškerá činnost oddílů a skautský areál Ostrov v Turnově je pro členy střediska i návštěvy uzavřen. Současně se ruší… Read More
Vánoční besídka 2018 17.12.201818.12.2018 Letošní vánoční besídka se koná v klubovně na Ostrově tradičně 23.12.2018, po skončení akce přecházíme každoročně na náměstí Českého Ráje na živý betléma a pro Betlémské světlo. Sraz: 23.12.2018 v 15:00 na Ostrově v klubovně Konec: 17:00 na náměstí Českého ráje před radnicí S sebou: cukroví pro kamarády, hrnek na… Read More
Vánoční oddílovka 2017 23.12.201726.12.2017 Den před Štědrým večerem i náš oddíl oslavil Vánoce. Každoročně nejprve krátká výprava na Valdštejnsko s nadílkou lesní zvěři u krmelce na Konicích, a poté již v nazdobené a vytopené klubovně, s teplým čajem, vánočním cukrovím. Zazpívali jsme si hromadu koled, vyzkoušeli tradiční zvyky a nakonec rozdali drobné dárky. Po… Read More