Ve čtvrtek 20.11.2008 večer se parta 19-statečných, která se během akce rozrostla na dvacet, vydala po kolech (autobusem či autem) na chatu Perličku, která se stala po tři noci základnou pro výpravy do okolí. Chata Perlička se nachází v krásném prostředí Krkonoš, u střediska Rýžoviště v Harrachově a již několikrát se stala naším útočištěm na podzimních horských výpravách. Ta letošní byla spíše než podzimní ve znamení zimy, když po dobu pobytu v Harrachově nám napadlo skorem 30 cm sněhu, který jsme řádně využili při našich výpravách a koulovačkách.

V pátek jsme vyrazili na naši horskou výpravu, která vzhledem k počasí byla opravdu pro drsné muže. Brodili jsme se hlubokým sněhem po neprošlapaných cestách a jako ledoborci si razili cestu na chatu Dvoračky, kde jsme se řádně posilnili krůtím masem, jablkem a chlebem. Poté, co se venku rozbouřila vánice a vše se proměnilo v bílou tmu, jsme se rozhodli zdolat vrchol Zadní Plech, což se nám podařilo. Po té jsme přes Krakonošovu snídani a Mumlavské vodopády dorazili zpět na chatu a měli za sebou celkem 21 km krásného výletu.

Zmoženi výpravou jsme se pak oddávali hrám na téma Krkonošské pohádky, které pro nás připravili Bubla a Síťa. Hry byly velice povedené, podpořené návštěvou Krakonoše (i když jenom přes promítačku dataprojektoru). Jednotlivé družiny tak mohli získat další dřevo, železo či další suroviny do celoročního bodování.

Na druhý den, v sobotu, jsme se vydali na naplánovanou exkurzi do Harrachovské sklárny, kde jsme se seznámili s výrobou skleniček, váz a dalších výrobků. Naživo jsme mohli pozorovat foukače skla, ale i brusiče a na závěr navštívili místní muzeum skla. Na cestě zpět pak vypukly veliké sněhové bitvy, ve kterých hlavním bijci byly především Fizolof, Pampaliny a Matouš, který i při desáté kupičce sněhu v obličeji nadále bojoval. Všichni tak užívali sněhové nadílky a toho, že se může padat do měkkého, krásného prašanu.

Po návratu do chaty jsme pokračovali v řešení dalších her a úkolů Krakonošských pohádek a po vyhodnocení všech soutěží a sladké tečky na závěr naší výpravy (banán v čokoládě a se šlehačkou) jsme vyrazili spát, abychom druhý den uklidili chatu a vrátili se do Turnova. Výpravě zdar a sněhu zvlášť.

Comments are closed.

Post Navigation