Průběžné zpravodajství z letošní Bosny.
Čtěte dále (nyní online: 1,2,3,4,5 den)

neděle, 1.den

Odjíždíme v 16:30 směr Paseky. Šest plně naložených aut s prvními 16 účastnékz akce. Stjů, Honza,Filozof, Vydra, Antonio, José, Lukíno, Gungan, Pamis, Bugibr, Chiquita a Johnny plus vedoucí Bubla, Eman, Komár a Focman. V podvečer přijíždíme do Pasek. Nastává velké vykládání věcí, ubytování a hra Po stopách černokněžníka z Pána prstenů. Dozvídáme se, že začíná XXII. zimní olympiáda v Pasekách nad Jizerou a I. Deskbox – dva velké turnaje.

pondělí, 2. den

Ráno vyrážíme na sjezdovky, natěšení na lyže. Podmínky jsou excelentní, přimrzlo. Sice je pod mrakem, ale sjezdovka alespoň drží do oběda. Dopoledne je první disciplína z olympiády Speed (vítězí Bugibr a Filozof). Po obědě a odpočinku je lyžování odpoledne, sluníčko praží, podmínky jsou horší, ale v Pasekách jsme nadpoloviční většina na všech sjezdovkách. Odpoledne před chatou je další část olympiády B-Track (vítězí Pamis a José-Sysel). Vracíme se na Bosnu a kromě hry probíhají dvě kola Deskboxu, vaření, sušení a odchod do hajan.

úterý, 3.den

Druhý den jsme chtěli prolyžovat a to jsme také udělali. Sice jsme si trošku prospali, ale ráno byl sníh opět excelentní. Dopoledne proběhla další část olympiády a sice Carv (délka vyjetého oblouku do protisvahu). V Carvu vyhrává Pamis výkonem 11,40m. Po odpočinku a obědě opět naskaujeme do přeskáčů a sníh už zdaleka není ideální, ale sluníčko a prázdné sjezdovky jsou úžasné. Odpoledne opět pokračuje olympiáda, Biatlonem, ale nebyl to ledajaký Biatlon. Protože nás čekají zítra běžky odjezdili jsme Biatlon na sjezdovkách! A byla to legrace. Vítězí favorité Filozof a Bugibr, celkové pořadí je ale těsné! Odpoledne pokračuje klání v Deskboxu, Bugibrova hra provedená Pamisem a večeře po Jizersku – brambory na loupačku. Po večeři se jezdí kvalifikace v Trackmanii, velké mytí a jde se spát… Komár odjíždí do školy.

středa, 4.den

Ráno vyrážíme na běžky. Přijíždí Vláďa a jde s malou skupinou (Sťjů, Honzik) směr pod Tetřeví boudy (délka trasy 8km). Ostatní se přesouvají do Rokytnice a běžkaři vyjíždí na Lysou horu a dále na Vrbatovu boudu. Cestu komplikuje nejdříve hustá mlha, nicméně cíl je po několika kilometrech zdolán. Pak vyrážíme na Dvoračky, počasí se mezitím umoudřilo a je sluničko. Na Dvoračkách obědváme a potkáváme sjezadřskou dvojku Pamise s Focmanem. Po zdravici se sjezdaři odebírají dále krouhat Lysou horu (7,4km výškových a 33km po sjezdovkách). Velká běžkařská výprava se po odpočinku vydala na nejzábavnější a zároveň na nejnáročnější část výpravy – sjezd na běžkách po červené FIS v Rokytnici. Sjezdařská skupina je dohání, míjí a společně se nakonec scházíme u aut. Odjezd směr Bosna trošku komplikují ztracené klíče, ale nakonec všichni šťastně končíme na Bosně. V podvečer jsou Deskboxy, kuře na kari, druhé kolo v Trackmanii a samozřejmě proběhly tři kola olympiády – na běžkách Start Classics a večer noční Curl nad chatou!

čtvrtek, 5. den

Předposlední den se opět vracíme na sjezdovky. Počasí vypadá slibně a my se na horské slunce vybavujeme opalovacím krémem. Dopolední ježdění, střídavě na obecním vleku i na Pizáru, se daří a všichni kluci ukazují znamenitý posun v lyžařských dovednostech. Další část olympiády je smenuje Shoot. Po obědě přichází vrchol závodnické činnosti každé Bosny, závod ve sjezdu.Focik s Bugibrem nainstalovali velmi přísnou ale technicky zajímavou trať, jejíž průměrná doba jízdy se pohybovala někde kolem 30 vteřin. Těžký sníh znepříjemňoval jízdu, nicméně všichni dojeli. Tedy až na Běláska, kterého přemohla ostrá levotočivá zatáčka v plné rychlosti a ortel byl nemilosrdný – diskvalifikace. Postaveno bylo i druhé kolo, v němž se pořadí více či méně potvrdilo. Chvíli po návratu na chatu bylo zapotřebí začít s úklidem, aby zítřejší odjezd proběhl hladce, a je
zapopřebí říci, že úkol byl splněn. Dokončili jsme také turnaj v deskových hrách, který zajímavým způsobem postavil vedle sebe kluky nejrůznějších věků a hráčských zkušeností. Ani ti nejostřílenější hráči si nemohli být jisti svou pozicí, každý měl šanci vyhrát. Poslední plný den letošní Bosny se nachýlil a my pomalu uleháme do svých postelí…příjemně unaveni.

Comments are closed.

Post Navigation