Když jsem se v neděli ráno probudil a podíval jsem se z okna, viděl jsem jak prší, je teplo a sníh taje. Radar tvrdil, že bude pršet až do 16 hodin, žádná hezká vyhlídka na výpravu na Malou Skálu, odkud se mělo jít pěšky do Turnova a po výletě se jít na hodinu koupat do bazénu. Takhle to nešlo, to chtělo změnu. Dali jsme hlavy dohromady a vyšel následující plán: Sešli jsme se jak bylo dohodnuto na nádraží v dohodnutém čase. Ale místo toho abychom odjeli vlakem, jsme šli pěšky do muzea Českého ráje.

V muzeu jsme se podívali na stálé expozice, kde se kluci mohli dozvědět něco o vzniku planety a minerálů, vidět šperky ze šperkařské školy a z českého granátu, prohlídnout si světničku z Pojizeří a prohlédnout si důvěrně známý obraz Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou spolu s výstavou Stopy v kameni. Také jsme se v muzeu podívali na dětské kresby, kde měli obrázky i někteří členové našeho oddílu.
Po prohlídce muzea jsme šli na ostrov do klubovny kde už bylo zatopeno a přichystáno na promítání animovaného filmu Vzhůru do oblak.
Ve filmu jsme viděli příběh o 78 letém prodavači balonků Carlovi Fredricksenovi a malém skautíkovi Russellovi, který chce ulovit svého posledního bobříka pomoci důchodci. Oba hlavní hrdinové zažijí velkolepé dobrodružství v domě letícím na baloncích na cestě k vodopádu snů. Film byl plný vtipných momentů a dobře jsme se u něj pobavili.
Po filmu jsme si venku zahráli pár her a v půl 7 jsme odešli do bazénu.
Myslím si, že výprava přes nepřízeň počasí a změnu plánu dopadla dobře. Že po rozchodu před bazénem jsme se všichni cítili příjemně unavení a s dobrým pocitem za hezky strávené nedělní odpoledne.

Comments are closed.

Post Navigation