⚜️🇨🇿 A kde jste oslavili státní svátek vy? My jsme vyrazili symbolicky na Západ, za krásami Karlovarského kraje. Vedle promenád lázeňského města jsme viděli také spoustu vřídel a pramenů, snědli mraky lázeňských oplatek, dozvěděli se, co to je mofeta, ale hlavně si užili čtyři dny srandy s kamarády. Pokud vás zajímá víc, tady je podrobný report 👇👇

📆 Den 1: První den jsem se ubytovali v Teplé a po společné večeři jsme se začali nořit do tajů vzniku minerálních pramenů.

📆Den 2: První zastávkou našeho putování byl český „Yellowstone“ – Národní přírodní rezervace SOOS, kde jsme si prohlédli mofety (suché výrony plynů) a ochutnali první z mnoha pramenů – ten Císařský. Po svačině jsme se vydali do Karlových Varů. Prohlédli jsme si centrum města, kde nás zaujala architektura velkých domů a zejména stavba brutalistního hotelu Thermal. Při procházce městem jsme ochutnali snad všechny prameny na kolonádě. Jako správní lázeňští hosté, jsme nemohli zapomenout ani na lázeňské oplatky a jejich výbornou chuť. Volným tempem jsme vystoupali k vyhlídce nad městem tzv. Jelenímu skoku, kde se družina kamzíků vyfotila se svým idolem. Naše cesta pokračovala do Lázní Kyselka. Podvečerní atmosféra bývalých slavných lázní spolu s domem Heinricha Mattoniho nás vcelku pohltila. Večer jsme se zabavili výrobou masek slavných osobností, se kterými jsme si pak zatančili na improvizované diskotéce. Díky DJům Emanovi a Komárovi nechyběla ani multimediální projekce na návěs kamiónu.

📆 Den 3: Další den vedly naše kroky do obce Prameny. Cestou jsme se stavili u Otročínské kyselky, kde bratr Kudla utopil svůj degustační hrneček. Naše putování pokračovalo do obce Mnichov, u jejíž radnice jsme si pořídili památeční momentku. V Pramenech jsme ochutnali Barochův pramen a vyšlápli ke Třem křížům. Některým z nás dalo trochu práce prolézt skrze oplocenku proti spárkaté zvěři. Nicméně podařilo se to všem. Cesta pak pokračovala přes rezervaci Smraďoch se spoustou mofet a silným sirným zápachem, až do Mariánských lázní. V Mariánských lázních jsme nejprve posvačili a následně se vydali do „víru velkoměsta“. Vystoupali jsme až na úroveň Lesního pramene, odkud jsme zahájili naši tour po mariánsko-lázeňských pramenech. Nevynechali jsme ani zastávku na teplou oplatku v oplatkárně, prohlídku lázeňské kolonády, či Zpívající fontánu. Posledním, co jsme v Mariánkách viděli (a ochutnali), byl Ferdinandův pramen. Unaveni jsme se vrátili k autu a tradá zpět do Teplé na večeři.

📆 Den 4: Po probuzení a vydatné snídani jsme si naplnili bříška horkou čokoládou, kterou jsme měli slíbenou za turistické výkony z minulých dní, a začali si balit a připravovat se na odjezd. Před odjezdem jsme ještě stihli navštívit Tepelský klášter. Zaujaly nás hlavně vodní mlýnky. Po svačině jsme naskákali do aut a vydali se plni zážitků domů.

Comments are closed.

Post Navigation