Naše tradiční akce, kdy se scházíme s celým oddílem před Vánoci a slavíme své „skautské“ Vánoce, se letos konala 23. prosince od 13:00 v klubovně na Ostrově. Celá besídka se jako obvykle konala ve vánočním duchu, takže podle toho vypadal i náš úbor – skautský kroj. Na začátku jsme společnými silami vyzdobili klubovnu, zatopili, pověsili větev, uvařili čaj a navodili příjemnou vánoční atmosféru. Poté jsme se zaměřili na jednotlivé vánoční zvyky po celém světě. Na chvíli jsme se přenesli do Dánská, kde jsme vyráběli svoji vánoční ozdobu, dále jsme se vydali na Havaj, kde jsme zase museli podle dávného zvyku pořídit do akvária ostence běloskvrnného. Také jsme zdobili svíčku podle tradičního zvyku z Litvy a vyráběli českou vánoční ozdobu z dob našich prababiček. Samozřejmě nesměla chybět výroba Betlému, bez kterého si asi nikdo z nás nedokáže představit krásné a tradiční Vánoce.

Po zhotovení všech zvyků jsme si zazpívali koledy, na které nás opět bravurně doprovodil Gabo. Během zpívání jsme se pustili do pojídaní domácího cukroví, které každý z účastníků přinesl z domova. Po zazpívání nejznámějších koled jsme si promítli oddílový film. Film, který mapuje dění oddílu během celého roku a všechny nás ve vzpomínkách vrací na Bosnu, výpravy a hlavně letní tábor. Za přípravu filmu opět musíme poděkovat Focikovi, který přenesl fotky a videa na DVD, které každý ze skautíků dostane jako dárek na výročí oddílu.

Následovala už pouze návštěva skautského Ježíška, který přinesl všem nové oddílové zpěvníky. Každý svému kamarádovi daroval drobnost, což znamená, že pod stromečkem bylo opět spoustu dárků. Dárku se dočkala i klubovna, která dostala poukaz na opravu a rekonstrukci, která proběhne na jaře roku 2010.

Celá vánoční besídka skončila trochu netradičně na Náměstí Českého ráje, kam v 16:30 přinesly holky z 3. dívčího oddílu Betlémské světýlko, a každý z rodičů si mohl vyzvednout nejen své ratolesti, ale i plamen, který byl zapálen až v dalekém Betlémě.

Comments are closed.

Post Navigation