V sobotu 9. října jsme využili jedněch z posledních slunečních dní a připojili se opět k dobrovolnické akci Čistá Jizera. Cílem této šlechetné akce je uklidit koryto a břehy naší oblíbené řeky Jizery, na jejíž březích se nachází i naš skautský ostrov.

Společné foto po akci

V dopoledních hodinách jsme se společně s 2CHO sešli na ostrově, nafasovali pracovní rukavice a pytle na odpad a vydali se na úklid břehů okolo ostrova. Během úklidu jsme se sami nestačili divit, jaké „poklady“ lze v řece a okolí nalézt (přesvědčit se můžete v galerii).

Po intenzivním úklidu ostrova jsme si dali malé občerstvení a vydali se směrem k loděnici. Zde jsme se nalodili na naše skautské pramice a kanoe a vydali jsme se proti proudu řeky. Cestou jsme uklízeli naplavený odpad přímo z lodí, což chvílemi přinášelo i chvilky plné adrenalinu. V průběhu cesty jsme si kromě sběru odpadků i připomenuli základní pravidla chování na vodě a procvičili se v synchronizovaném pádlování. Nazpátek jsme si, již nabytí novými zkušenosti, zpestřili cestu závody pramic, kde si všichni vedli na výbornou a cesta nám tak rychle utekla. Domů na oběd si každý účastník odnesl nejen dobrý pocit z vykonáného dobrého skutku a spoustu zážitků, i gumový náramek s názvem akce jako připomínku.

Comments are closed.

Post Navigation