Výlet do oblak. I tak by se dala jednoduše shrnout naše výprava na úpatí Lužických hor, kterou jsme podnikli v sobotu 17. 9. 2022.

V ranních hodinách jsme se sešli na vlakovém nádraží v Turnově v celkem hojném počtu 9 členů a vyrazili vlakem směr Liberec a Hrádek nad Nisou. Už po cestě jsme ale tušili, že počasí nám v tento den moc přát nebude. Ale to nás neodradilo.

Po úspěšně zvládnuté dopravě na nádraží do Hrádku jsme se lehce občerstvili čokoládou a započali cestu, která nás dovedla na vyhlídku „Popova skála“. Bohužel, než jsme na místo dorazili, dostihl nás jeden z dešťových mraků. Naštěstí je na místě dost skalních výklenků, ve kterých jsme se na 15 min ukryly. Po tom, co déšť ustal jsme zdolali samotnou vyhlídku, ale asi dokážete představit, že výhledy nebyly nijak velkolepé. I přes to panovala dobrá nálada. Kluci ještě prozkoumali okolí vyhlídky, posilnili se jídlem a pitím, a vyrazili jsme na zpáteční cestu. Na té nás ale dostihnul další a o hodně vydatnější déšť, který nás pak provázel skoro po celý zbytek cesty.

Další místo, která jsme ještě navštívili byl Kohoutí vrch, kde jsme se zapsali do návštěvní knihy, která je na místě, a celý výlet jsme zakončili u zatopeného dolu Kristýna, kde si kluci vyzkoušeli místí cvičební instalace.

Bohužel čas byl neúprosný, a tak jsme museli z programu vynechat návštěvu Trojzemí. Alespoň máme pořád co objevovat v těchto končinách.

Nebyla to jedna z nejlepších výprav, ale ani jedna z těch nejhorších, co se počasí týče, ale všichni kluci byli dostatečně vybavení a zvládly celou trasu statečně a bez obtíží. Za to si určitě zaslouží pochvalu!

Celou trasu si pak můžete prohlédnout zde: https://mapy.cz/s/mutamonopa

Comments are closed.

Post Navigation