Krkonoše – Survival Komár, 8.10.2025 Naši cestu jsme zahájili 27.9 v osm hodin ráno na autobusovém terminálu v Turnově. Byli jsme celkem čtyři, Marťan, Surikata, Bobr, a Bambíno. Cesta do Harrachova se až na náhlé velmi prudké zastavení autobusu, a následného přesunutí několika lidí ze stavu sedícího do stavu volně letícího, obešla bez komplikací. Když jsme dorazili do Harrachova, vydali jsme se přímou cestou k Mumlavskému vodopádu. Když jsme se dostatečně pokochali, pokračovali jsme dál v cestě. Poklidným tempem jsme pokračovali kolem rozcestí U čtyř pánů, směrem k prameni řeky Labe, když se dostavila první komplikace. Dostali jsme hlad! Naštěstí to komplikace nebyla až tak velká, a protože jsme byli U čtyř Pánů, a my jsme byli čtyři, rozhodli jsme se, že si zde dáme oběd. Za téměř extrémních podmínek jsme uvařily bulgur s vepřovkou, a přikusovaly paprikáš, jerky a chleba.Jakmile jsme se do sita najedli, usoudili jsme, že půjdeme dále. Po chvíli jsme dorazili k prameni Labe, prohlédli si ho, a šli zase dál, Kolem Sněžných Jam, Kamenné studánky na Labskou boudu, kde jsme se občerstvili. Mladší horkou čokoládou, starší kávou. Naše cesta se dále ubírala směrem na Pančavský vodopád, kolem mohily Hanče a Vrbaty, a Harrachových kamenů do útulny Jenga pod Dvoračkami. Tam jsme společně s nějakým Polákem a dvěma Čechy strávili noc (nikdo jsme nevzali karty ani jinou hru 😞). Následujícího rána jsme pojedli čínskou polévku s vepřovkou a vyrazili na Ručičky, následně na Čertovu horu a kolem skokanského můstku, kde zrovna skákali bunjee jumping asi tři lidi zpátky do Harrachova. Tam jsme ještě stihly krátkou návštěvu lyžařského muzea, a pak už autobusem zpátky na terminál.Výpravě dávám ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ — Marťan Akce Výři 2025víkendovkyvypravy
Střediskové loučení s ledem 25.3.201827.3.2018 Tento víkend byl opravdu nabitý. Hned druhý den po Bobří výpravě jsme se vypravili na stadion Ludvíka Koška spolu s ostatními oddíly našeho střediska. Účast našeho oddílu byla sice jen symbolická, ale byla! Hodinka volného bruslení stála za to. Read More
Trubka 2009 10.10.200916.5.2010 Psal se podzim roku 2005 a skupina malých i velkých skautů našeho oddílu se poprvé vydává na společný průzkum Postojné jeskyně v Klokočských skalách známé také jako Amerika. Tehdy se všichni, kdo se výpravy zúčastnili, prvně podepsali na kus papíru. Ten jsme ve vodotěsné trubce zakopali na místě známém pouze pro… Read More
Akce Výlet do Mladé Boleslavi – Po stopách starých automobilů 2.4.201610.4.2016 Náš první dubnový výlet směřoval za rozšířením obzorů, byť ne daleko za hranice našeho města. Cesta do Mladé Boleslavi autobusem byla pohodlně absolvována během několika desítek minut a my jsme zamířili rovnou do muzea Škody Auto. Tam nás čekal průvodce, který nás provedl celou expozicí. Během prohlídky jsem prošli celou… Read More