Rok se s rokem sešel a je tady osmá „Bosna -> ∞“, letos ve složení: Antonio, Bělásek, Bubla, Bugibr, Čahoun, Eman, Filozof, Fóca, Honza, Hurvajz, Chiquita, Mára, Matouš, Pampalini, Pepa, Sása, Sítr, UNC, Vydra (abecedně seřazeno).

A jak to všechno probíhalo?

NEDĚLE, 6.března

Scházíme se v 16:30 v Turnově poblíž autobusového nádraží, na oblíbeném místě táborových srazů. Po krátkém nakládání, počítání a loučení jsme se v konvoji aut vydali do Pasek nad Jizerou. Přivítaly nás bílé hory, mráz, vítr a vytopená Bosna. Když jsme se přivítali s chalupou, poznali novinky (nové WC, sprcha) a našli svá místa na spaní začala etapová hra Kam orli nelétají na motivy stejnojmeného filmu ze 2.světové války. V první etapě jsme se stejně jako skupina parašutistů museli zorientovat ve vojevůdcích té doby „Generálové“. Celou hru hrajeme v týmech, které se ale každý den mění! Pak jsme ulehli do spacáků a usnuli za povídání.

PONDĚLÍ, 7.března, slunečno -2°C

Ráno v 7:30 jsme vstali, po snídani jsme už v 8:30 stáli připravení na lyžích, celý den jsme prolyžovali s pauzou na oběd. Na sjezdovce se také odehrála druhá etapa „Přistání“, byla o zručnosti a byla celá na lyžích! Před pátou jsme se již ohřívali na Bosně a týmy hráčů se utkávaly v deskových hrách, zatímco tým Matouše, Máry a Pepy vařil večeři – zvládli knedlíky s vejcem a celé sami! Po večeři je třetí etapa „Hostinec“ a čas jít spát. Odpoledne odjíždí Hurvajz.

ÚTERÝ, 8.března, slunečno -3°C

Ráno vyrážíme opět na sjezdovky. Celé dopoledne svítí sluníčko, ze sjezdovky se nám vůbec nechce na oběd. Po oběde odpočíváme, ale netrvá dlouho a na Bosně se zase ozývá cvakání přesek a rachot lyží. Odpoledne jsme projezdili celé Paseky. Na konci lyžování jsme se dovyzbrojili na běžkařskou výpravu v malé půjčovně. Jen někteří z nás mají tak velké nohy, že bylo třeba dojet do Vysokého nad Jizerou, ale vybavení máme! Sotva jsme se ohřáli a zbaštili svačinu byla tu čtvrtá etapa naší hry Kam orli nelétají s názvem „Útěk“. Zaslouženě vyhrál tým, který nejépe sprintoval na běžkách, jezdil na pekáči a střílel ze vzduchovky – a to vše naráz – vyhráli Chiquita, Mates a Pepa. Ostatní mají šanci ve hře zítra. Den se chýlí ke konci, dohrát 2.kolo turnaje v deskových hrách, Bugibr a Mates musí zládnout uvařit smažený sýr s bramborem a pak rychle do postele a nabrat sílu na zítřejší výpravu do hor.

STŘEDA, 9.března, slunečno/polojasno +1°C

Celý den byl ve znamení výprav. Rozdělili jsme se na třetiny. Nejmenší Kamzíci vyzazili se Síťou a Fócou do Harrachova, kde došli k zamrzlým vodopádům Mumlavy. Po krkolomné ledovaté cestě jsme se raději vrátili a vydali se do Hornického muzea, kde jsme prošli kilometr dlouhou štolu a poslechli si něco o těžbě v Harrachově. Starší Bobři se vydali na běžky s Emanem a Bublou a brouzdali po stezkách kolem Štěpánky. Nejstarší Havrani zase se Sásou běžkovali nad Polubným. Po návratu na chalupu jsme si odpočinuli a uskutečnili závod v biatlonu. Na nejvyšším stupni vítězů stanula štafeta Bugibřík a Antonio, na 2.místě byl Filozof a Pampalini a jako bronzoví skončili Vydra a Chiquita. Pak následovalo vaření halušek pod taktovkou Pampoše, Filozofa a Honzíka. Ostatní soupeřili ve třetím kole deskových her. Večer pak už jen další etapa „Lanovka“ prověřila stavitelské schopnosti družin. Večer odjíždí Sása a přijíždí Čahoun a Bělásek.

ČTVRTEK, 10.března, polojasno/ráno mlha +3°C

V brzkých ranních hodinách odjíždí Bělásek a Síťa, na malou chvíli i Eman (ten se odpoledne vrací). Na chatě tak zůstáváme tři činovníci a vyrážíme po „běžeckém dnu“ opět na sjezdovky. Dopoledne nám sice trošku nepřeje počasí, dojezd na obecních vlecích je jako zajet do hrnce s podmáslím. To nám ale nevadí, mlha se dopoledne rozpustila a den se daří. Odpoledne je tu další etapa z „Orlů“, jmenuje se „Záchrana generála“ a odehrává se na lyžích. V časovém limitu projet nejdelší sjezdovku v Pasekách, všimnout si ve dvou kolech všech jmen zajatců a zapamatovat si je není jednoduché. Všech devět jmen si pamatovala jen jedna skupina a zaslouženě etapu vyhrála. Ve zbylém čase provádíme měřenou kvalifikaci na zítřejší závody. Každý tak ví jak na tom je, jak bude další den startovat a jaké má soupeře. Ve čtyři hodiny se vracíme na chalupu. Odpoledne se koná poslední kolo deskohraní, poslední skupina vaří i večeři – nudle s mákem. Odpoledne odjíždí Mára. Večer nás čeká toužebně očekávané klání v Trackmanii – překvapením je, že poslední etapa hry je týmové projetí jedné z tratí – „Útěk na letiště Oberhausen“. Pak už naposledy do hajan na Bosně, pro nejmenší jako každý den s pohádkovým příběhem od Bubly.

PÁTEK, 11.března, polojasno/zataženo +6°C

Nastává poslední den letošní Bosny. Dopoledne nás čeká poslední lyžovačka – spojená se závody. Ve třech kategoriích jezdíme slalom a sjezd do kombinace. Obojí dvoukolově. Výsledky jsou těsné. Po závodech už máme sotva hodinku na to, abychom se naposledy sklouzli. Po lyžování nás čeká na bosně vydatná hrachová polévka a nezbytný úklid chalupy. V půl čtvrté se ještě předávají poslední medaile za dopolední závody, po společné fotce už jen naskakujeme do aut a odjíždíme do Turnova. Tak ahoj za rok Paseky!

Comments are closed.

Post Navigation