O červnovém víkendu 17.-19.6.2011 jsem vyrazili s několika nejodvážnějšími strávit pár dnů mimo civilizaci na tábořiště do Skokov.

Chvíli před šestou nás autobus vyložil na zastávce v Žehrově, odkud už nám zbývalo ujít nějaký ten metřík na louku za Skokovy. Stany se nám po menších peripetiích podařilo úspěšně postavit a nic nám nebránilo v opečení buřta k večeři, po které jsem se rovnou odebrali do stanů ke spánku.

V noci nás všechny probudila silná bouřka, která prověřila naše dovednosti ve stavbě stanů. Všichni jsme obstáli na výbornou a tak jsem ráno vstávali sice suší, ale do mokra. Ke snídani jsem si dali vánočku, zabalili si batůžky se svačinou a nedbaje nepřízně počasí jsme vyrazili na výlet na hrad Kost. V Dobšicích jsem se posilnili chlebem a královnou paštik a spásli stráň lesních jahod. Na Kost samotnou jsme dorazili něco po poledni, najedli se a pokračovali po červené zpět na tábořiště. Cestou jsem navštívili trampskou osadu El Toro. Počasí nám naštěstí přálo a tak jsem celý výlet zvládli téměř suchou nohou. Před večeří jsem si zahráli ještě speciální fotbal a hry, které s sebou přivezli Eman s Bublou. Hladové krky jsem si nacpali kovbojskými fazolemi a chlebem. Večer jsem si rozdělali oheň, zazpívali si, Bubla nám zahrál na kytaru a za tónů večerky jsem šli naprosto vyčerpaní velmi brzo spát.

Nedělní ráno už bylo o poznání příjemnější a dokonce na nás prosvítávalo sluníčko. Po snídani jsem zabalili všechny věci a stany, které jsem do Turnova poslali autem a my jsem se vydali domů pěšky přes Kacanovy. Na ostrov jsem přišli okolo půl jedné, takže čekání na rodiče nebylo dlouhé.

Comments are closed.

Post Navigation