Z počátku chladná sobota 15. října přinesla nakonec spoustu krásných zážitků a dokonce i dosti toho kýženého tepla. Už v 8:00 jsme se hojném počtu sešli na Ostrově, kde bylo zahájeno krajské sportovní klání skautů. Bohužel byla krajská účast (myšleno skautů mimo Turnov) nulová, což však nebránilo turnovským skautům a skautkám zažít celodenní zábavu a ve výsledku udělat i něco pro své zdraví. Hned na začátku jsme se rozdělili do soutěžních týmů, přičemž za náš oddíl byly postaveny hned tři.

Celkem se děti utkaly v šesti disciplínách – florbal, vybíjená, přehazovaná, softball, lakros a orientační běh. To zabralo takřka celý den. Z našeho oddílu závodili jak nejstarší kluci (Bubáci), tak i mladší Bobři a úplně nejnovější nováčci. Každý si přišel ve své kategorii na své a ukázal, že umí čestně a úspěšně reprezentovat oddíl HABOKAWY. Bezpochyby nejlepší výkony jsme podávali na softballu, který pravidelně hrajeme na táborech i mimo ně. Ale například i v orientačním běhu jsme nalezli umístění do třetího místa.

Nakonec jsme ale byli všichni svým způsobem vítězové. Po celodenním zápolení, i přes krásné počasí, na nás postupně dolehla únava a po vyhlášení rozchodu se dostavila zasloužená úleva. Únava to však byla příjemná, jako po dobře odvedené práci. Nezbývá než dodat – vzhůru k dalšímu ročníku…

Comments are closed.

Post Navigation