Letošní okresní kolo se uskutečnilo 13. – 14. 5. 2011 v Jilemnici. Náš oddíl reprezentovala družina Bobrů ve složení: Antonio, Bejk, Filozof, Lukíno, Péťa, Sysel a Vydra.

Sešli jsme se v pátek v 17:15 na vlakovém nádraží a odsud jsme vyrazili ke Skautskému domu v Jilemnici. Stany jsme si postavili na louce za klubovnou a po krátké večeři jsme se odebrali do nedalekého lesíka, kde proběhlo slavnostní zahájení závodu. Při ohni jsme se dozvěděli, že celý závod budeme pomáhat Indiana Jonesovi získat Svatý grál, který mu zcizili nacisté.

Ráno nás Indi vytáhl na krátkou rozcvičku, pozval na snídani a sdělil poslední instrukce k závodu. Samotný start byl v 9:00. Na trati čekaly na kluky klasické ale i nové a velmi zajímavé disciplíny. Z klasických to byla například zdravověda, práce s mapou, historie skautingu a přepalování provázku a z nových používání GPSky, vyplňování různých formulářů, stavba vázané stavby a přenášení nebezpečného nákladu. Do cíle jsem se vrátili kolem třetí hodiny, naplnili si žaludky obědem, zabalili stany a šli jsme na velmi kvapný nástup, na kterém byly vyhlášeny výsledky. Naši kluci i přes svůj věk (příští rok půjdou ještě na závody vlčat) obsadili krásné třetí místo. Sotva jsme obdrželi diplom, nahodili jsme batohy na záda a skoro utíkali na jilemnické nádraží.

Závod se klukům velmi líbil a můžeme se těšit co nám předvedou na Svojsíkově závodu za dva roky. Zbývá poděkovat jilemnickým skautům za dobře odvedenou práci při organizaci závodu.

Comments are closed.

Post Navigation