Náš oddíl se po vzoru skautských bratrů z Holešovského střediska (Pochod Clay Eva) rozhodl uspořádat 23.4.2011 netradiční noční pochod na počest Vladimíra Krajiny.

Vladimír Krajiny patřil za druhé světové války k předním představitelům domácího odboje a část války se musel ukrývat v Českém ráji. Vystřídal zde řadu míst, ale nakonec byl zatčen v Turnově.

Pochod začínal ve 23:30 v Rovensku pod Troskami na plovárně u Lukešů. Účastníci pochodu si postupně prošli několik dalších míst, na kterých se Vladimír Krajiny ukrýval. Z Rovenska pochod pokračoval na osadu Děčín u Vyskře, následovala Čejkova vila v Kacanovech, dalším místem úkrytu byly Konice u Valdštejna, krátká zastávka v Pelešanech až nakonec účastníci dorazili do ulice 28. října v Turnově, kde byl Krajina zatčen gestapem. Celá trasa měřila 26km a všichni ji zvládli urazit v čase okolo 5-ti hodin.

O. ročníku pochodu se zúčastnili 4 skupiny o celkovém počtu 16-ti převážně turnovských skautů. Pochodu se zúčastnil i jeden hostující skaut z Českého Dubu.

Věříme, že se pochod všem líbil a že se všemi a mnohými dalšími setkáme příští rok na 1. ročníku.

Comments are closed.

Post Navigation