Na konci prázdnin se parta nadšenců rozhodla využít získanou střediskovou dotaci a vánoční šek na renovaci klubovny. Naším záměrem bylo zateplit strop a klubovnu vymalovat. Z našeho odhadu provést opravy za jedno odpoledne a jedno dopoledne zbyla pouhá iluze a opravy se táhly s přestávkami dva týdny.

Začali jsem v pátek kolem poledne. Část z nás vyrazila nakoupit potřebný materiál a část druhá mezitím vyklízela klubovnu. Jakmile jsem měli vše potřebné pustili jsem se do pokládání skelné vaty. Jelikož jsem všichni stavební teoretici byla pro nás už instalace vaty dost náročná. Parotěsnou zábranu jsem v porovnání se skelnou vatou přidělali téměř hned, ale to jsem ještě netušili co nás čeká… Připevňování desek, které měly vytvořit náš nový strop se ukázalo být víc než náročné a po dlouhém boji, jsem v jedenáct hodin po instalaci dvou řad desek (celkem jich je jedenáct) odešli domů. Druhý den jsem v zápolení pokračovali, ale už jsem věděli jak na to a tak nám šla práce dobře od ruky.

Kromě stropu jsem v klubovně vyměnili dlažbu kolem kamen, Láďa nám kompletně předělal a zjednodušil elektřinu, klubovnu jsem vymalovali, natřeli vše co snad šlo a uklidili jsem veškeré naše vybavení.

Věřím, že se nám v nové klubovně bude skautovat stejně dobře jako doposud.

Velké díky patří: Bublovi, Emanovi, Hurvajzovi, Komárovi, Vláďovi, MigueLLLovi a Pepkovi.

Comments are closed.

Post Navigation