Dvacet tři kluků. Nejmladší Filípek ještě ani nevstoupil na školní půdu a nejstarší Bělásek už ji naopak dlouho neviděl. Do nádražní haly v Turnově jsme se skoro nevešli, nicméně jsme v 8:42 vyrazili vlakem do Železného Brodu a ihned jsme se vydali na cestu. Po kratičkém úseku v samotném městě nás čekal prudký stoupák na Suché skály. Někteří rychleji jiní pomaleji, každopádně všichni se dostali nahoru.

Atrium na Kalichu nám poskytlo velmi příjemné místo k obědu a i když někteří spíše krmili náhodného psa než sebe, energie byl dozajista obnovena. Cesta z Kalichu vede překrásným skalním bludištěm, které zpestřilo naši cestu. Po více jak osmi kilometrech jsme dorazili k našemu cíli – ke staré zřícenině Zbirohy. Prohlédli jsme si staré ruiny, kdysi rozbořené českým králem Václavem, a prohledali i sklepení. Skupinové foto a hurá na cestu. Přes Michovku k Zrcadlové koze šla cesta víceméně pouze z kopce, ale síly docházely. Na cestě jsme tvořili delší a delší nudli. Na asfaltové stezce podél Jizery ještě došlo k malé nehodě a našemu nejmenšímu Filípkovi jistá paní přejela kolem nožku – jeho statečnost ovšem rychle zatlačila slzu.  Na Ostrov už to nebylo daleko a po 14h se děti navrátily do svých domovů…

Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným, kterých dohromady stejně jako na letním táboře, a především Miguellovi a Bělasovi, bez jejichž pomoci by výprava jen těžko dorazila k cíli. Poznali jsme další kousek našeho kraje a ověřili jsme si, že 15km svižného pochodu jde i s celým oddílem úspěšně zvládnout.

Comments are closed.

Post Navigation