Kdo by řekl, že letošní tábor byl málo dobrodružný, tak ten by se velmi mýlil. Letošní tábor BYL dobrodružný. Zažili jsme nejen táborovou hru „Cesta Jediho“, ze světa Hvězdných válek, ale i evakuaci tábora a deště, které Jizerské Hory dlouho nepamatovaly.

Tábor začal v sobotu 31.července 2010…

DEN 1, sobota, ráno se setkáváme na nádraží ČD Turnov, je nás 23 členů a několik činovníků. Část z nás odjíždí vlakem, část převáží náklad na naše oblíbené tábořiště „Farská Louka“ v Jizerkách. Pracovní četa tábor rychle přestavuje tak, aby až dorazí pěší z Raspenavy bylo vše připraveno. Oběd je uvařen a menší už jsou zde. Následuje rychlá hříčka o pravidlech, ubytování ve stanech. Pak práce v táboře. Stavba věčného ohně, příprava dříví… a navečer i začátek etapové hry. Vítejte v Galaxii, kdysi dávno před dávnými časy…a večer sedíme u prvního ohně.

DEN 2, neděle, pokračuje se v úpravách našeho tábora, připravujeme si samostříly na odpolední etapu. Bude bitva u Endoru, zažijeme pád Impéria! Po hře následují skautské stezky, praxe a dovednosti.

DEN 3, pondělí, zásobujeme tábor dřevem, celý den probíhá tajuplná etapa na planetě Sulon (aneb hořký návrat domů), rodné planetě našeho hrdiny Kyla Katarna. S ním jsme se vydali na „Cestu Jediho“, dále stavíme i naši originální bránu.

DEN 4, úterý, provádíme stavbu maltézského kříže na velký oheň, stavíme a rozjíždíme Fociball. Stále pokračují skautské praxe a dovednosti a začíná pršet. Uchylujeme se na odpoledne do stanů, svádíme líté boje v deskových hrách.

DEN 5, středa, dokončujeme práce přerušené deštěm, někteří se vydávají kolem tábora. Putujeme se společně s Kylem na Nar Shaddaa (za překupníky). Odpoledne svádíme boje o vysílače a večer na Cestě jediho se vracíme na opuštenou základnu na měsíci Hoth (aneb plány zařízení). Nacházíme tajné zařízení, tedy zatím jen jeho plány

DEN 6, čtvrtek, dopoledne družiny zvládají taje výzbroje, výstroje, přístřešků a jsme na Kashyyyku (stavba povstaleckého zařízení). Odpoledne se vydáváme na cestu kolem tábora, k bunkrům. Poznáváme jak fungovaly a na vlastní kůži zjišťujeme jak se z nich střílelo.

DEN 7, pátek, dopoledne zařizujeme věci pro tábor a vydáváme se na Yavin 4. Jsme v akademii Jediů. Kyle se pokouší dokončit svůj výcvik, a my s ním. Lezeme do výšek, posilujeme smysly, učíme se odrážet střely. Večer pak u mistrů zkoušíme získat i krystaly do světelných mečů a ukazujeme svoji duchovní sílu.

DEN 8, sobota, prší, nejen prší, ale PRŠÍ (až 200mm srážek). Deště od večera zesílily, v noci již starší s lehčím spánkem slyšeli sirény z Raspenavy. Brzo po šesté nás přišli zkontrolovat hasiči a podle nich se nemělo nic dít, mělo být vše v pořádku. Ještě ráno bylo možné dojet do Raspenavy pro nákup, ještě po ránu jsme si mysleli, že se moc dít nebude. Pak ale voda zaplavila příjezdovou cestu a my zůstali v horách jako na ostrově. Čekali jsme na evakuaci, ale nakonec jsme se sami přesunuli do suché hájovny a ve večerních hodinách do Liberce, kde mladší členové odjeli domů.

DEN 9, neděle, tábor osiřel, už tu není tak veselo. Ale nálada je dobrá, roveři a činovníci uklízí tábor, suší věci, je nám jasné, že pokračovat se bude.

DEN 10, pondělí, Restart! Pokračujeme, v podvečer se všichni členové (až na jednoho) vracejí! Chtějí prožít zbytek tábora, prožít spoustu zážitků s kamarády. Tábor je připravený je přijmout zpátky.

DEN 11, úterý, kromě táboření doháníme Cestu Jediho. Vydáváme se postupně na Coruscant (aneb Černé Slunce), Kamino (aneb Jerecova základna) a nakonec i na Cato Nemodia (aneb nákup X-Wingu), večer neodmyslitelně sedíme u společného ohně.  Po něm následuje dobývání „Objekt-59“.

DEN 12, středa, připravujeme si slibový oheň, to je práce skutečného skauta a táborníka a protože je to slavnostní oheň se vším všudy, tak nám to zabere celé dopoledne. Odpoledne je etapa hry Ruusan (aneb přistání) a po něm se kolem Fariny rozjíždí pravé metro. Ukončete nástup, dveře se zavírají, příští stanice Balvanov. Večer pak nadchází ta chvíle, okamžik  slibů – 4 skauti a 4 vlčata odříkávájí svoje sliby. Oheň je také vyjímečný tím, že Focman oznamuje předání oddílu Bublovi. Od září povede oddíl společně s Běláskem a Emanem. Pro oddíl je to slavnostní chvíle, Bubla bude teprve třetím vůdcem oddílu. Je na to se svými zástupci dobře připraven. Staré páky ale dále zůstávají!

DEN 13, čtvrtek, stále se zdokonalujeme ve svých dovednostech, pokračujeme také ve hře na Ruusanu, Údolí Jedi je již blízko, jen ho najít! Odpoledne se vydáváme do Jizerek – Havrani na Ořešník, Výři a Bobři na Oldřichovský Špičák, Kamzíci na Viniční cestu a její okolí. Déšť nás sice zahnal zpět, ale všechny naše cíle jsme zdolali!

DEN 14, pátek, tábor se chýlí ke konci. Dopoledne opakujeme některé hry, hrajeme sranda hry, odpoledne chystáme oheň a zažíváme s Kylem jeho souboj s Jerecem – na vlastní kůži a světelnými meči. Hra tím končí, všichni si vedli moc dobře. Závěrečný oheň s vyhlášením nejlepších tábora i roku a předáním cen. Usínáme naposledy na táboře ve Hvězdném Údolí.

DEN 15, sobota, balíme a odjíždíme přes Liberec do Turnova. Ať žije letošní tábor, ať žije i ten další!

… tábor skončil 14.srpna 2010 a byli na něm:

Havrani 1 – Pampalini, Jára, Zlatonka, Lukyphone
Havrani 2 – Honza Sedláček, Matouš, Harry, Bugibr, Chiquita
Bobři – Pepa, Bejk, Filozof, Ráďa, Vydra a krátce i Antonio
Kamzíci – Maty, UNC, Mára, Honza Dubický
Výři – Muty, Ondra, Péťa, Bambino
Duchové – Sítr, Eman, Bubla, Bělásek, Kovik, Hony s Alvinem, Čeryk a Gabo
Bubáci – Miguelll, Pim, Komár, Hurvajz, Pepa, AK-47
nechyběli samozřejmě ani Vláďa a Habásek, tábor vedl Focman
navštívili nás Káťa a Lůca od Chobotnic

Jak viděl první polovinu tábora jeden z účastníků:

O prázdninách jsme jeli se skauty na tábor. Ten byl na Farské louce nedaleko Raspenavy.Na táboře jsme hráli mnoho her a plnili různé úkoly. V sobotu, v půli tábora, začalo pršet. Ze začátku to nebylo hrozné, byli jsme v jídelně a čekali až déšť přestane. Ten ale nepřestal a všude bylo hodně vody. Voda v potoce stoupla a protrhla nám lagunu, kam jsme se chodili koupat. Po obědě nás vedoucí raději odvezli do hájovny . Tam jsme jedli a zpívali a čekali co bude dál. Déšť nepřestal a tak jsme odjeli do Liberce. V hospodě jsme čekali na rodiče. Ty nás odvezli domů. Honza

Comments are closed.

Post Navigation