Letošní ročník Závodu vlčat a světlušek (ZVaS) pro nás bylo úspěšným. Dvě z našich družin postoupili po bojích na „Ostrově pokladů“ do klání v Doksech, do „Putování časem“.

Vydali jsme se už den předem, 18. června 2010, na místo klání, kterým byly Doksy. Sešli jsme se v pět hodin na nádraží, přišlo nás nakonec 14, za Výry přišli bojovat Muty, Péťa, Lukíno, Ondra386 a Chiquita. Za družinu Bobrů dorazili Fizolof, Vydra, Ráďa, Pepa a Motor, protože nás bylo nakonec čtrnáct, je jasné, že tu ještě někdo byl – Komár, Eman, Sítr a Fóca. Vyrazili jsme vláčkem směr Doksy, kde jsme se nakonec po sedmé hodině ocitli, najít místní školu nebylo moc těžké.

Ubytovali jsme se v tělocvičně, to znamená udělali báječné ležení ze žíněnek a pořádně se nadlábli! Po organizačních záležitostech byl konečně přímo v tělocvičně nástup a začátek hry. Odebrali jsme se na tajuplné místo a tam našli stroj času ve kterém jsme všichni získali schopnost cestovat časem. Musíme se vydat do různých dob a získat tam tajné přísady do letkvaru, který pak pro nás uvaří druid. V očekávání jsme tedy už jen vyčistili zuby a zapadli do spacáků a přemýšleli, do kterých dob a míst ze další den vydáme.

Ráno byl budíček v půl osmé, ale to už jsme měli vlastně všchno zabalené. Nasnídali jsme se tedy ještě u školy, a pak nasadili batohy a vydali se do klubovny skautů v Doksech. Ačkoli je místní středisko malé, připravilo hezký závod pod vedením Charliho, Slůněte a dalších. Na návštěvě byl, a pomocnou ruku zde přidal, i náš krajský šéf Jerry. Od kluboven jsme se již ve sportovním a s naší schopností cestování v čase přesunuli do jiných dob. Navštívili jsme Čínu (ve které probíhaly krize, a získali jsme rýži), Starověký Egypt (kde jsme prošli pyramidou, studovali mapy Egypta a získali pouštní písek), Indiánská Teritoria (kde jsme radili indiánkám s rostlinami a získali sušený čtyřlístek), dávný pravěk (kde jsme ukázali pralidem jak se šijí knoflíky a získali tak část klu mamuta), Řím (kde se ukázalo jak jsme houževnatí a získali pot gladiátora), ale i vojenský kemp (kde jsme stříleli z moderních zbraní a získali nábojnici), pirátskou loď (kde jsme pirátů, předvedli jak jezdit po moři i silnici  a získali třísku z koráby), keltskou osadu… a další místa. Když jsme se nakonec vrátili tak nám trošku šílený druid připravil kýžený letkvar a nás taky hlavně čekal bezvadný guláš! Po chvíli čekání a napětí jsme se dozvěděli výsledky:

2.místo – družina Bobrů
3.místo – družina Výrů

Což je v rámci celého kraje moc pěkné umístění. Jen o kousek nám unikl postup do celostátního klání, ale počkejte za dva roky…! Nezbývalo než zabalit batohy, vydat se na nádraží, cestou si vychutnat malou odměnu ve formě nanuků a přes Bakov se vrátit zase do Turnova. Odnášíme si pár deskových her jako trofeje, cenná poučení a zážitek ze hry.

Kromě našeho oddílu Habokawy bojovaly za naše středisko Štika Turnov i dívčí oddíly Chobotnic a Panoženek, mezi světluškami se umístili také na 2. a 3. místě.

K tomuto malému výběru fotografií přibudou velmi brzy nové od průvodců, kteří doprovázeli naše družiny.

Comments are closed.

Post Navigation