Ve dnech 14. – 15. května proběhlo v Turnově okresní kolo Závodu vlčat a světlušek (ZVaS). Symbolický rámec celého víkendu byli piráti, kteří ukradli poklad a my se ho pokusili najít a vrátit zpět. Na cestě za pokladem se musí jednotlivé posádky prokázat znalostmi, které jsou nezbytné pro úspěšnou lodní výpravu.

Musíme umět ošetřit základní zranění, popáleniny od sluníčka a drobné říznutí od nože, opravit porouchanou loď, uvařit si jídlo, znát mapu a kompas, poznat jedovaté rostliny, umět vyhledat potřebné informace a rozluštit tajnou zprávu. To vše musíte udělat týmově, protože spolupráce je pro celou výpravu to nejdůležitější. Musíte mít i dostatečnou fyzickou kondici, kterou na výpravě za dobrodružstvím určitě využijete.

Celý závod začal v pátek v loděnici, kdy se strhla velká lodní bitva o poklad Španělů. Dále jsme pokračovali na Ostrově, kde jsme poznali nejobávanější piráty, kteří nám dávali různé úkoly. Každý si jako odměnu za zplnění úkolů mohl vyrobit svůj pirátský šátek. Přespávali jsem v klubovně, kde jsme si zatopili a zahráli několik her.

Ráno byl budíček  v 7:00. Po vydatné snídani a poslední přípravě na závody (balení věcí do batohů), jsem se vydali do parku na Šetřilovsko a Dolánek, kde se celý hlavní závod odehrával.

V závodu náš oddíl reprezentovali:

Účastníci:

Výři: Muty, Lukáš, Péťa, 386, Ufo

Bobři: Filozof, Vydra, Šťouch, Bejk, Pepa a Motor

Činovníci aktivní při závodech:

Sása, Hony, Čeryk, Sítr, Bělas, Miguell, Pim, Komár, Eman (a v pátek i Focik, který v sobotu marodil)

Každý bojoval ze všech sil o co nejlepší výsledek. Plnili jsem jednotlivé úkoly, plavili se po Jizeře a snažili se vyhrát putovní totem náčelníka, který má vždy vítězná družina ve svém držení na celé dva roky (ZVaS se pořádá právě jednou za dva roky).

Po ukončení závodů jsme se přesunuli zpět na Ostrov, kde jsem poobědovali a zahráli si poslední velkou hru. V té jsem měli za úkol vyměnit zlaté valouny, které jsme získali během plavby, za kousky mapy pokladů. Když jsem získali a složili všechny kousky mapy, tak jsem na Ostrově vykopali ukradený poklad Španělů.

Už nám zbývalo pouze vyhlášení výsledků, které proběhlo za účasti všech účastníků (21 hlídek – 10 chlapeckých, 11 dívčích a všech doprovodů = celkem 110 dětí a 70 dospělých).

Bobři se v umístili na 4.-7. místě se ziskem 82 bodů (ze 100).

Výři celé klání vyhráli s počtem 88 bodů a postoupili do krajského kola ZVaSu.

Celý víkend byl výborně organizovaný, za což patří naše díky Standovi z 2. chlapeckého oddílu z Turnova.

fotografie od Žiraffy

Comments are closed.

Post Navigation