Letos se tradiční podzimní výprava odehrála v krásném prostředí Lužických hor na chtě Dřevomorka. Jako dopravní prostředek jsme tradičně zvolili vlak. Jeli jsme přes Liberec a  Českou Lípu do Jedlové. Po cestě vlakem následoval příjemně dobrodružný noční přechod dlouhý kolem 4 kilometrů k chatě.
Na chatě jsme se navečeřeli a podívali jsme se na film, který nám ukázal zrod Batmana.

Ráno jsme se nasnídali a za krásného počasí se vyrazilo na výlet.  Výprava směřovala na nedalekou zříceninu a středověký důl na mlýnské kameny Nilštejn. Cestou jsme se zastavili a poobědvali  u Ledové jeskyně, o které jsme se na ceduli dočetli, že v ní jsou celý rok rampouchy, ale dovnitř byl vchod uzamčen. Cestou jsme důkladně prozkoumali ze všech stran řopíky, které  byly vystavěny ve 30. letech minulého století za účelem případné obrany proti Německu. Je to velmi zajímavá jak technická tak i historická památka. A v závěru jsme si zahráli naši oblíbenou hru KÓTA 385.
Okolo 4. hodiny odpolední jsme dorazili do vyhřáté chaty, kde se ihned začala připravovat večeře a nastal vrchol celé výpravy. Přemožení prvních třech Batmanových nepřátel do celoroční celoodílové hry. Po večeři a hře jsme se všichni velmi rádi odebrali na kutě.
V neděli ráno jsme se v příjemném tempu nasnídali, uklidili jsme chatu a šli jsme na vlak.
O víkendovce Mohu říci, že byla povedená. Počasí nám přálo a dobrá nálada nechyběla.
Hold jsme dobrá parta.

Comments are closed.

Post Navigation