Za chladného počasí 27. 11. 2010 v 9:00 jsme se v hojném počtu vydali z parkoviště vstříc novým zážitkům. Protentokrát se naším cílem stala jeskyně Postojna, více známá jako Amerika. Cesta k tajemné dutině nám rychle ubývala a samou horlivostí jsme ani nepociťovali nepříznivost počasí.

Hoši se drželi v menších skupinkách a vášnivě diskutovali o všem možném i nemožném. Průběh výpravy nám zpestřovali menší hříčky i krásná vyhlídka.
O 10 000 kroků později jsme konečně stanuli před nejznámější jeskyní Klokočských hor. Okamžitě jsme vytasili baterky a po hlavě se vrhli do útrob Ameriky. Čekal nás tam poklad – naše Trubka. Trubka je tmavá nádobka obsahující starý svitek, do kterého každoročně vpisujeme jména těch, kteří stanuli před jeskyní.
Po pětiminutovém pátrání jsme konečně objevili to, co jsme hledali. Vynesli jsme svitek na světlo světa a připsali své přezdívky. Pak následovala Běláskova dramatická hra na téma pašeráci. Sláva vítězům, čest poraženým… Trubku jsme znovu zakopali, doplnili jsme síly svačinami od maminek a vydali se směr Turnov.
Cestou zpátky už někteří pocítili únavu, ale jejich skautská hrdost jim nedovolovala polevit. Také se objevily obtíže se silnicí pokrytou ledem, ale to bychom nebyli skauti, abychom si z problému neudělali zábavu – za chvíli se klouzali i nejstarší z nás. Po překonání kopce jsme úspěšně stanuli znovu na parkovišti a už tak výbornou výpravu jsme zakončili pořádnou koulovačkou.

Comments are closed.

Post Navigation